Üç Boyutlu Yazıcı ile Yapay Biyolojik Baskı

Son dönemin en çok konuşulan üretim teknolojileri arasında yer alan üç boyutlu yazıcılar, yaratıcı bilim adamlarının elinde birçok farklı işlem için programlanabiliyor. Bu açıdan önemli bir başarıya imza atan Carnegie Mellon Üniversitesi, üç boyutlu yazıcı ile artık yapay biyolojik baskı yapabiliyor. Bildiğiniz üzere standar..

Devamını Oku

Üç boyutlu yazıcıda ilk kez jet motoru yapıldı

Avustralyalı bilim insanları, dünyada ilk kez üç boyutlu baskı teknolojisini kullanarak jet motoru üretmeyi başardı. Üç boyutlu yazıcı (3D printer) teknolojisiyle yapılan ilk jet motoru, Monash Üniversitesi, Emaero Mühendislik, Federal Bilimsel ve Endüstriyel Araştırma Organizasyonu (CSİRO) ve Deakin Üniversitesi'nin ortakl..

Devamını Oku

Çinli Şirket 3 Boyutlu Yazıcıdan Sadece 1.770 Dolara Araba Üretti

      Çinli üç boyutlu yazıcı teknolojisi şirketi Sanya Sihai maliyeti sadece 1.770 dolar olan elektrikli sedan bir araç üretti. Sanya Suhai şirketi geçtiğimiz salı günü Çin’in ilk üç boyutlu yazıcıyla üretilmiş aracını duyurdu.Söylentilere göre aracın dizaynı ve üretimi toplamda 1,5 ay sürmüş. Ancak Üç boyutlu yazıcı ..

Devamını Oku

Modada çığır açacak yenilik: 3 boyutlu yazıcıyla giysi üretimi

Geçtiğimiz günlerde İsrailli bir tasarımcı, Tel Aviv’de alışılmışın dışında moda defilesi düzenledi. İsrailli tasarımcı Danit Peleg’in defilesindeki koleksiyon, bir 3D yazıcısından üretildi. Moda defilesinde sunulan koleksiyonun tamamı tasarımcının evinde bulunan 3D yazıcısından çıktı. Tasarımcı Danit Peleg, 3D yazıcı sahi..

Devamını Oku

3D Yazıcı İle Kalp Üretildi!

MR taramalarından yola çıkılarak 3D yazıcı ile kalp üretildi. Eğer cerrahlar ameliyattan önce hastanın kalbi üzerinde birebir çalışma imkanı bulsaydı kesinlikle kalp ameliyatları çok daha güvenli olurdu. MIT ve Boston... MR taramalarından yola çıkılarak 3D yazıcı ile kalp üretildi. Eğer cerrahlar ameliyattan önce hastanın kalbi üzerinde bire..

Devamını Oku

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!

Gönder